Grasz w golfa pod presją? Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, które mogą pomóc Ci ukoić nerwowe nerwy i zwiększyć wydajność.

Unikaj nieprzygotowania

Przygotuj się przed każdym konkursem. Nie odnosimy się do twojego schematu ćwiczeń, mam na myśli przygotowanie się do gry z nowymi piłkami, czystymi kijami, pożywnymi przekąskami, koszulkami, warsztatami, filtrami przeciwsłonecznymi, butami i odzieżą. Przejrzyj swoją umysłową listę kontrolną i upewnij się, że masz wszystko gotowe wieczorem przed wielką konkurencją. Czując się nieprzygotowanym i zapominając o czymś, może powodować niepotrzebny stres i napięcie.

Unikaj zmiany rutyny

Przed zawodami nie zmieniaj niczego, co normalnie zrobiłbyś przed rundą. Twoja rutyna nie powinna się zmienić. Wielu golfistów przechodzi dłuższą rozgrzewkę i na kilka godzin przedostaje się na pole golfowe, aby upewnić się, że wszystko jest dobrze dostosowane. Zjedz ten sam posiłek lub śniadanie przed rundą i zrób to samo rozgrzewkę do stawiania, krótkiej i długiej gry. Każda rozgrzewka przed rundą powinna być taka sama, bez względu na to, czy jest to mecz towarzyski, czy mistrzostwo klubu.

Nie pozwól emocjom wpłynąć na Twój sukces

W golfie, im lepiej potrafisz tłumić swoje emocje, tym lepiej będziesz grać. Golf może być niesamowitą grą, jeśli pozwolisz, by emocje szalały. Łatwo dać się ponieść emocjom, gdy dobrze grasz i zaczynasz zaspokoić swoje ego i zastanawiasz się, co może się stać, jeśli utrzymasz dobrą passę, tylko po to, by zobaczyć, jak Twoja dobra forma zanika. Alternatywnie (i równie osłabiający) strach przed zawstydzeniem lub byciem gorszym graczem w turnieju może pojawić się znikąd. Twoi partnerzy mogą sprawić, że poczujesz się gorszy dzięki dłuższej jeździe lub lepszemu układaniu. Naucz się ignorować te emocje i wracać do pracy po jednym strzale na raz. Kotwica jest dobrym sposobem na to.

Zaufaj swojej huśtawce

Poćwiczyłeś i strzeliłeś już wcześniej. Przeciwnie, próba wymuszenia dobrych wyników w golfa. Puść to i pozostań luźny. Nigdy nie próbuj korygować lub świadomie myśleć o swoim zamachu podczas huśtania się – to gra mentalna 101. Możesz upewnić się, że masz wszystko, takie jak wybór pałki / strzału, ustawienie i wyrównanie, zanim wszystko wymyślisz. Jedną z najlepszych wyzwalaczy gry mentalnej, którą lubię przed każdym strzałem, jest: „Bądź zrelaksowany, zrównoważony i ufaj temu”.

Pozostań tylko i tylko pozytywnie

Ta wskazówka brzmi absurdalnie oczywisto, ale nawet jeśli masz coś, co uważasz za okropną rundę, dzieli Cię tylko jeden strzał od ponownego uruchomienia. Ale niewielu z nas myśli w ten sposób. Nawet złe rundy można dostrzec pozytywnymi oczami. Każde ujęcie jest okazją do wyróżnienia się i rozwinięcia gry poprzez dodanie kolejnych wspaniałych ujęć do banku pamięci bez względu na to, jak grasz. Musisz wierzyć aż do końca, bez względu na to, co się stanie.