Możesz wybaczyć, że pomyślałeś – że wszystkie wskazówki dotyczące gry w golfa oferowane są od znajomych podczas nauki gry, wszystkie techniki gry w golfa dostępne w Internecie w filmach i czasopismach – które możesz opanować każdy kurs i każdy strzał. Niestety, są pewne rzeczy o golfie, które pozostają tajemnicą i jeśli nie zostaniesz zawodowym golfistą, możesz nigdy nie dowiedzieć się, czym one są. Oto kilka zdrowych wskazówek.

Sekret golfa numer jeden

Im młodszy zaczniesz grać; tym łatwiej będzie nauczyć się rzeczy o golfie. Chociaż są wyjątki od każdej reguły, w większości sytuacji, im później zdecydujesz się na naukę gry w golfa, tym trudniej będzie ją uchwycić i opanować.

Jack Nicholas zaczął uczyć się gry w golfa w wieku 10 lat, Arnold Palmer w wieku 4 lat, a Tiger Woods odebrał swoje pierwsze kluby w swoje drugie urodziny. Rory McIlroy rozpoczął naukę technik golfa już po 18 miesiącach.

Ilekroć podajesz informację, że nauka gry w golfa we wczesnych latach jest wielką zaletą, osoby zawsze podkreślają informacje o golfistach, którzy zaczęli grać w wieku 19 lat i wygrali swój pierwszy profesjonalny turniej przed ukończeniem 21 lat. Niestety, podobnie jak większość sportów zawodowych ludzie, najlepsze przykłady zaczęły się uczyć golfa lub jego sportu w najwcześniejszym możliwym wieku.

Kiedy zaczynasz karierę golfa w młodym wieku, twoje mięśnie zaczynają uczyć się powtarzalnych huśtawek i stają się odciskiem na twoim ciele.

Kiedy uczysz się gry w golfa w starszym wieku, musisz stracić informacje, które zostały ci podyktowane przez inne sporty, abyś mógł prawidłowo korzystać z technik gry w golfa, które pomogą obniżyć twój handicap.

Sekret golfa numer dwa

Im wyższy poziom talentu naturalnego, tym szybciej osiągniesz lepszy poziom w sporcie.

Naturalnie utalentowani sportowcy są w stanie podnieść zestaw kijów golfowych i strzelić rozsądny wynik w ciągu pierwszych pięciu lub sześciu rund. Naturalnie zamachną klub i wyślą piłkę na środek toru wodnego, ku irytacji wielu amatorskich golfistów, którzy próbowali to osiągnąć przez ostatnie 30 lat.

Naturalny talent jest pokazany na różne sposoby, w tym doskonałą koordynację ręka-oko, dlatego często są utalentowani w różnych dyscyplinach sportowych. Będą również mieli odporność psychiczną, aby odrzucić wszelkie złe strzały i inne przeciwności, ponieważ skoncentrują się na woli wygrania poprzez grę w jak najlepsze golfa. Naturalny talent widać także u wykonawców, którzy są w doskonałej kondycji fizycznej. Ich siła mięśniowa i aerobowa sprawność fizyczna będą doskonałe i chociaż siła nie ma znaczenia dla każdego wspaniałego dysku, gdy będziesz silniejszy, będziesz w stanie uderzyć piłkę mocniej, a zatem dalej. Ci gracze nie będą zmęczeni po 18 dołkach.

Trzecia tajemnica golfa

Trzecia tajemnica golfa nie jest tak naprawdę tajemnicą, ponieważ dowiesz się jej konsekwentnie podczas nauki gry. Musisz ćwiczyć konsekwentnie i regularnie uderzać w wiele piłek golfowych, z kimś, kto trenuje cię, aby lepiej grać w golfa, i obejmuje różnorodne ujęcia, aby ćwiczyć różne możliwości w całej swojej karierze golfowej.

Twój golfista powie ci o tajemnicy numer trzy, ale wielu golfistów ignoruje tę wspaniałą radę i dość szybko o niej zapomina. Korzyścią dla profesjonalisty, który trenuje cię, jak grać, jest zachęcenie cię do wzięcia jak największej liczby lekcji, aby poprawić swoje wyniki, ale wczesne rozpoczęcie i posiadanie naturalnego talentu z pewnością pomoże poprawić jakość treningu i gry.