Czy jesteś początkującym, który nie chce być obciążony presją uczenia się i gry w golfa skutecznie? Dajemy Ci kilka szybkich i łatwych wskazówek golfowych, które mogą pomóc Ci przejść przez wyzwania, które napotykasz jako początkujący.

Ćwicz mądrzej i nie ciężej

Jeśli uważasz, że cięższe ćwiczenia mogą sprawić, że będziesz profesjonalistą w golfie, to nie masz pojęcia. Golfer powinien dążyć do ćwiczenia mądrzejszego, a nie trudniejszego. Świetna praktyka oznacza posiadanie określonego celu do ćwiczenia, a nie omijanie buszu. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy masz jasność na temat swoich mocnych stron i obszarów ulepszeń. Nie wyczuwaj swojej obecności na polu jazdy i po prostu losowo wybijaj piłki. Idź z planem, wybierz cele i wykonaj strzały.

Wybierz właściwe i dobre wybory do klubu golfowego

Gdy wyruszasz w golfa, może to być zniechęcające. W przeciwieństwie do innych sportów po prostu nie możesz mieć prostej rakiety i piłki. Golfiści muszą mieć kierowcę, puttera, żelazka i klin lub dwa, aby nawet grać w grę na podstawowym poziomie. Dlatego odkrycie idealnego zestawu kijów golfowych dla początkujących jest tak obowiązkowe.

Dwie decyzje powinny wpłynąć na decyzję o korzystaniu ze sterownika lub trójnika przy tee:

Długość dziury;
Poziom trudności strzału tee, który może być określony przez zagrożenia lub zawężenie toru wodnego.
Jedno pytanie, które musisz sobie zadać na każdej koszulce, brzmi: „Czy to strzał wysokiego lub niskiego ryzyka?” Jeśli odpowiedź jest obarczona wysokim ryzykiem, weź 3-wood lub inny krótszy klub, który powinieneś lepiej kontrolować.
Popraw swoją grę, naprawiając swój plasterek

huśtawka golfowa twarda

Większość plasterków jest powodowana przez huśtawkę „over the top”; to jest huśtawka, która zbliża się do piłki na ścieżce huśtawki od zewnątrz do wewnątrz. Otwarte kluby przy uderzeniu to kolejna częsta przyczyna.

Wyciąganie piłki pochodzi z pozycji ustawienia. Główne klucze to:

Trzymaj wyrównanie zamknięte.
Przywróć piłkę z powrotem do swojej pozycji.
Weź silny chwyt (twoja wiodąca ręka – najwyższa ręka w klubie – powinna być nieco bardziej skierowana do wewnątrz).
Huśtawka od wewnątrz; oznacza to, że kij powinien zbliżać się do piłki z huśtawki od środka na zewnątrz.
Te zasady powinny pomóc ci wykonać strzał, który trafia od prawej do lewej (dla praworęcznych).

Gdy już wiesz, jak skutecznie grać w golfa, możesz zwiększyć swoje szanse na stanie się lepszym, szybszym i silniejszym graczem.