Tak, gra w golfa daje wysokie wyniki i jest uważana za jeden z najbezpieczniejszych sportów. Istnieje kilka zasad bezpieczeństwa i podstawowych zasad golfa, które należy stosować, aby uniknąć kontuzji golfa i pozostać na szczycie swojej gry w golfa.

Zachowaj bezpieczną odległość od swoich partnerów

Jest to jedna z najważniejszych podstawowych zasad i wytycznych golfa. Kiedy klub golfowy jest w twoich rękach i przygotowujesz się do huśtania się, Twoim obowiązkiem jest upewnić się, że partnerzy do gry są w bezpiecznej odległości od Ciebie. W końcu nietrudno jest śledzić, gdzie jest każdy, gdy Twoja grupa ma tylko czterech lub mniej golfistów.
Nigdy nie zamachaj się kijem golfowym, gdy w pobliżu jest inny golfista. To najważniejsza rzecz do zapamiętania. I bądź trochę bardziej ostrożny na huśtawkach treningowych, gdy golfiści łatwo mogą się opuścić. Dodatkowa czujność jest również potrzebna, gdy młodsi golfiści są częścią twojej grupy.

Patrz także przed siebie, na lewo i prawo od miejsca, w które celujesz. Nie uderzaj piłką, dopóki nie upewnisz się, że golfiści znajdujący się przed tobą są poza zasięgiem.

Bądź świadomy swojego otoczenia

Podstawowe zasady gry w golfa mogą pomóc Ci wyprzedzić konkurencję. Podczas gdy każdy golfista jest odpowiedzialny za upewnienie się, że jest bezpieczny, aby wykonać uderzenie, nie zawsze możesz polegać na każdym golfie, aby to zrobił. Więc nawet jeśli nie jest twoja kolej na uderzenie, bądź świadomy swojego otoczenia.

Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli musisz zapuścić się na sąsiedni tor wodny, aby odzyskać lub zagrać błędny strzał, lub jeśli znajdujesz się w pobliżu sąsiedniego toru wodnego, a golfiści na tej dziurze uderzają w Twoją stronę.

Krzycz Fore, albo zatuszuj się, gdy go usłyszysz

Nawet jeśli zastosujesz się do powyższej porady, z pewnością nadejdą chwile, gdy uderzysz w jazdę dalej niż się spodziewałeś lub haczyk lub kawałek wyskoczy znikąd i poprowadzi piłkę w stronę sąsiedniego toru wodnego. Lub kiedy grasz uderzeniem, wierząc, że tor wodny jest jasny … tylko po to, aby zauważyć graczy z przodu, którzy zostali zasłonięci przez wzgórze lub drzewa.


Wiesz, co robić: krzycz „Fore!” tak głośno, jak tylko możesz. To jest międzynarodowe słowo ostrzeżenia w golfie. Dzięki temu golfiści grający w pobliżu wiedzą, że błędna piłka golfowa zmierza w ich kierunku, i muszą się ukryć.
I co powinieneś zrobić, gdy usłyszysz „na przód”! krzyczeć w twoim kierunku? Na litość boską, nie wstawaj, wyciągnij szyję i spróbuj dostrzec piłkę! Po prostu stajesz się większym celem.

Zamiast tego przykryj. Kucnij za torbą golfową, za drzewem, chowaj się za wózkiem, zakryj głowę rękami. Stań się mniejszym celem i chroń swoją głowę.