Ucz się golfa

Tworzenie spójnego uderzenia golfowego i strzelanie bardziej spójnych wyników golfowych jest prawdopodobnie na szczycie listy życzeń golfowych. Dobrą wiadomością jest to, że możesz to osiągnąć, jeśli rozwiniesz znaczące umiejętności uzupełniające grę w golfa.
Instruktor golfa Mike Diffley mówi nam, jak zbudować solidny, konsekwentny zamach.

Skoncentruj się na równowadze

Zacznijmy od równowagi, podstawy wszystkiego. Jeśli podczas zamachu poruszasz się do tyłu lub do przodu na palcach, twoje dłonie i ciało będą próbowały w jakiś sposób zrekompensować, aby doprowadzić główkę kija do piłki. To zmieni różne rzeczy na twojej huśtawce. Nie możesz naprawić żadnej innej wady huśtawki, dopóki nie będziesz w równowadze. Jeśli chcesz poprawić, musisz zacząć od zrobienia czegoś trudniejszego niż pożądany efekt końcowy. Kołysanie pałką podczas stania na pniu jest o wiele trudniejsze niż huśtanie się stopami na ziemi. Jeśli potrafisz zachować równowagę na kłodzie, możesz to zrobić na ziemi.

Jednoczęściowy wynos

Każdy gracz, którego kiedykolwiek uczyłem, pytał mnie, jak uzyskać bardziej konsekwentne wyniki po ich zamachu. Jednym kluczem jest praca na jednoczęściowym wynos. Chcemy, aby dłonie i ciało pracowały w synchronizacji. Nie chcesz być zbyt zorientowany na ręce, ponieważ wtedy nie wykorzystujesz swojego ciała, nie zyskujesz tyle mocy i masz mniejszą kontrolę nad klubem. Chcesz zacząć poruszać maczugą ramionami lub klatką piersiową, a nie rękami. Gracze w ręce nie wytwarzają mocy i nie zapewniają konsekwencji.

Zwolnij!

Ćwicz swoje tempo – i zwolnij! Prawie nie możesz się huśtać zbyt wolno. Przez wszystkie moje lata nauczania prawdopodobnie powiedziałem tylko dwóm osobom, żeby huśtały się szybciej. Wahanie tempa pozwala dłoniom i ciału wyrównać twarz maczugi do właściwej linii. Pozwala również twojemu ciału przesunąć ciężar we właściwej kolejności, aby uzyskać maksymalną moc.

Odpuść sobie!

Teraz zrelaksuj się i puść. Pamiętaj, że huśtawka golfowa nie jest pionowa, ani nie jest pozioma ani płaska. Podąża za pochylonym kołem. Kiedy przesuwasz się wzdłuż tej ścieżki, otrzymujesz bardziej spójne wyniki.

 

Nie zajmuj się mechaniką

Teraz, gdy masz solidny zamach, chodźmy tam, gdzie to wszystko się naprawdę zaczyna – w twojej głowie z solidną rutyną wstępną. Najważniejsze, aby nie związać się z mechaniką. Robisz się robotem i próbujesz stworzyć idealny ruch, który po prostu tworzy napięcie. Napięcie jest wrogiem huśtawki golfowej. Zaczynam za piłką, wizualizując strzał, który chcę trafić. Nie podchodzę do piłki, dopóki „nie zobaczę” krzywizny i wysokości lotu piłki, a także celu. Kiedy jestem gotowy, robię krok w kierunku piłki i biorę wdech, a potem jeden na zewnątrz, aby uwolnić napięcie. Potem podchodzę do piłki, sprawdzam, czy twarz klubu jest wyrównana, ustawiam ciało na pałce i chwytam się.